Yaşam

Nöbetçi Eczane Sayısı Çorlu’ya Yetmiyor! Uzun Kuyruklar Oluşuyor!

Çorlu’da sadece iki nöbetçi eczane olması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Kış mevsiminin gelmesi ve havaların soğuması ile Çorlu’da özel ve devlet hastanelerine giden vatandaşlar doktor kontrolünden sonra reçetelerine yazılan ilaçları almak için saatlerce eczane önlerinde kuyruk bekliyor.

284 bin 907 kişinin yaşadığı Çorlu’da iki farklı uzak noktada nöbetçi eczanenin olması vatandaşların tepkilerine neden oluyor. İlaç almak için nöbetçi eczaneye giden vatandaşlar, büyük kuyruklar nedeniyle beklemek zorunda kaldıklarını belirterek, Eczacı Odası’nı soruna çözüm bulmaya çağırıyor.

WhatsApp ihbar hattımız aracılığıyla hafta sonu gittiği bir nöbetçi eczane önündeki kuyruğu bizimle paylaşan ve bu duruma tepki gösteren takipçimiz, “Çorlu’ya artık 2 nöbetçi eczane yetmiyor. Yazık günah, bunun sorumlusu kim, en az 5 tane nöbetçi eczane olsa olmaz mı? yetkililer bu soruna biran önce çözüm bulmalı.” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan vatandaşlar saatlerce sıra beklediğini ve ilaçların ellerinde olmadığı süreç içinde ise depolardan temin edilmesi beklendiğini bu süreninde en az 3 saat kadar olduğunu belirtti.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu