Yaşam

NKÜ Rektörü Şahin, Romanya’dan Gelen Heyeti Ağırladı

TEKİRDAĞ, (DHA)- ROMANYA’dan gelen heyeti ağırlayan Tekirdağ  Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof.Dr. Mümin Şahin, “Balkan üniversitesi olarak Romanyalı öğrenciler açısından evlerindeymiş kadar erişilebilir ve ulaşılabilir bir yükseköğretim kurumudur” dedi.

Tekirdağ Macaristan Fahri Konsolosu Erdoğan Erken’in daveti üzerine Romanya’dan gelen ve aralarında  Sekel asıllı Romanya Milletvekili Hajdu Gabor, Csikzereda Belediye Başkanı Attila Korodi ile Hargita ilinden 18 belediye başkanının da bulunduğu heyet, NKÜ Rektörü Prof.Dr. Mümin Şahin’i ziyaret etti.

Sekelistan Milli Meclisi Tekirdağ temsilcisi Fatih Erge, Türkiye temsilcisi Ahmet Açıkgöz, ve Tekirdağ Macar Dostluk Derneği yöneticilerinin de bulunan heyet üyeleriyle düzenlenen toplantıya Rektör Şahin’in yanı sıra  NKÜ Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. öğretim üyesi Hasan Selçuk Eti, yer aldı.

Karşılıklı görüş alışverişinin gerçekleştiği toplantıda Rektör Şahin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, üniversitenin Balkanlara yönelik çalışmalarını anlatıp, NKÜ’nün Türkiye’deki Balkan Kontenjanlı 3 üniversiteden biri olduğunu vurguladı. Şahin, “Romanya’dan gelen uluslararası öğrencilerin yükseköğrenimlerini üniversitemizde gerçekleştirmekten duydukları memnuniyetin farkındayız.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi bir Balkan üniversitesi olarak Romanyalı öğrenciler açısından evlerindeymiş kadar erişilebilir ve ulaşılabilir bir yükseköğretim kurumudur” dedi. (DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu