Çorlu

Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı 1. Oturumu Yapıldı

Çorlu Belediyesi 2022 yılı nisan ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

Çorlu Belediyesi Meclis Salonu’nda Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce iki ek gündem maddesinin Meclis gündemine alınması görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Nisan ayı olağan meclis toplantısında alınan kararlar şu şekilde oldu:

– Encümen üyeliklerine Oya Asıl Güney, Engin Akın ve Hatice Temel seçildi.

– İmar Komisyonu üyeliklerine Bilgehan Çağlar, Mert Yılmaz, Alev Türk, Vijdan Yılmaz, Mustafa Eryılmaz oy birliğiyle seçildi.

– Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine Turgay Kumlu, Değer Kara, Öner Tekin, Ateş Akdere ve İsmail Güleroğlu oy birliğiyle seçildi.

– İçişleri Komisyonu üyeliklerine Oya Asıl Güney, Engin Akın, Fahri Sangdıç, Muhammet Emin Gülbaba ve Cüneyt Ergün oy birliğiyle seçildi.

– Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliklerine Mert Yılmaz, Hatice Temel, İsmail Akar, Bilgin İnceoğlu ve Medet Çağlayan Erel oy birliğiyle seçildi.

– Ulaşım Komisyonu üyeliklerine Sait Ali Küçük, Güner Çetin, Erdinç Özkan, Gökhan Tunalı ve Cüneyt Ergün oy birliğiyle seçildi.

– Çevre ve Sağlık Komisyonu üyeliklerine Muzaffer Birdal, Merve Öztürk, Hatice Temel, Medet Çağlayan Erel ve Nazmi Yamanoğlu oy birliğiyle seçildi.

– Kadın Dayanışma ve Destekleme Komisyonu üyeliklerine Adviye İşbuyuran, Alev Türk ve Vijdan Yılmaz oy birliğiyle seçildi.

– Sosyal Etkinlikler ve STK’lar Komisyonu üyeliklerine Mert Yılmaz, İsmail Akar, Muzaffer Birdal, Şükrü Erhal ve Polat Türkoğlu oy birliğiyle seçildi.

– Tarım, Hayvancılık ve Orman Komisyonu üyeliklerine Kemal Ergin, Engin Akın, Mert Yılmaz, Ersin Arda ve Polat Türkoğlu oy birliğiyle seçildi.

– İmar planı değişikliklerinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Kadro derece ve unvan değişiklikleri görüşülerek Meclis’e bilgi verildi.

– 2022 Yılı Ücret Tarifesinin güncellenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Denetim Komisyonu Raporu, Meclis Üyesi Değer Kara tarafından okunarak Meclis’in bilgisine sunuldu.

– 2021 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

– Gençlik ve Spor Festivalinde yapılacak yarışma konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Çorlu Belediyesinin müşterek ve hâkim hissedarı olduğu Şeyhsinan Mahallesinde bulunan bir arsanın diğer hissedara satışının yapılması hususunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Çorlu Belediyesi mülkiyetinde bulunan Çobançeşme Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi’ndeki binanın Çobançeşme Aile Sağlığı Merkezine tahsis edilmesi hususunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine ait, Çorlu’da imar planlarında otopark lejantında bulunan ve otopark olarak kullanılan Kumyol Caddesi üzerindeki otopark alanın Çorlu Belediyesi devir edilmesi hususunun Büyükşehir Meclisi’nde görüşülmesi için Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

– TEDAŞ 18. Bölge Müdürlüğünün kurumları adına Şeyhsinan Mahallesi Ali Osman Çelebi Bulvarı üzerinde yoldan ihdasen iz bedelle irtifak hakkı tesisi ve direk yeri tescili talebinin görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

Çorlu Belediyesi nisan ayı olağan toplantısının ikinci oturumu 7 Nisan 2022 Perşembe günü saat 16.00’da yapılacak.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu