Bursa

Nilüfer ilçesindeki muhtarlar sorunlarını ve taleplerini dile getirdi | Bursa

Aydın AKALIN/BURSA, (DHA)-BURSA’nın Nilüfer ilçesindeki muhtarlar, mahallelerinin sorunlarını düzenlenen toplantıda dile getirdi.
Nilüfer ilçesindeki muhtarlar, mahallelerinin sorunlarını Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Hüdavendigar Salonu’nda düzenlenen toplantıda dile getirdi. Toplantıya,  Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekilleri Refik Özen, Ayhan Salman, Emine Yavuz  Gözgeç, Ahmet Kılıç, AK Parti il Başkanı Davut Gürkan, Nilüfer İlçe Kaymakamı Murat Süzen, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Furkan Alpaslan ile daire müdürleri katıldı. Nilüfer İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı İhsaniye Muhtarı Selami Cengiz ile diğer muhtarların mahalleleri ile ilgili sorunları anlattığı toplantıda konuşan 30 Ağustos Zafer Mahallesi Muhtarı Halil Özçoban, mahallesindeki çevre düzenlenmesi ve kamu alanlarının yetersizliğine dikkat çekerek, gerekli hizmetlerin yapılmasını istedi. Özçoban, “Mahallemizin her geçen gün aldığı yoğun göç sonrasında nüfusu artmaktadır. Yaklaşık 15 bin civarında olan nüfus, yaşam alanların azlığından şikayet ediyor” diyerek, mahallesine polis merkezi yapılmasını, gece bekçilerin görev almasını, minibüs tipi olan özel halk otobüslerinin büyültülmesini,  sefer saatlerinin arttırılmasını istedi.  Özçoban, alt yapı sorunundan da bahsederek, “Her yağmurda sokak ve caddelerimiz dereye dönüyor” ifadelerini kullandı. Mahalledeki aydınlatmanın yetersizliğine de dikkat çeken muhtar Özçoban, “Mahalleme aydınlatma için elektrik direkleri ve lambalarının acilen yapılmasını istiyorum. Ayrıca mahallemde çok köpek var. Köpekler insanları görünce saldırganlaşıyorlar. Çocuklar korkuyor. Bunları toplatılmasını istiyoruz. Bursa Orman Bölge Müdürlüğü’nce daha önce talepte bulunduğumuz ormanımızın ıslah edilmesini istiyorum.  Mahallemde asfaltlama yetersiz olduğu gibi okul, cami ve pazaryeri eksikliğimiz var. Bunların yapılmasını istiyoruz” dedi.
‘KAYAPA’YA ÇÖPLÜK İSTEMİYORUZ’
Kayapa Mahallesi Muhtarı Ali İhsan Dengiz le birlikte Kuruçeşme mevkiine yapılması planlanan çöplüğe de karşı olduklarını söyleyen Halil Özçoban, ilgili ihalenin iptal edilmesini istediklerini belirterek, “Daha önce Karacabey, Mustafakemalpaşa veya başka bir araziye yapılması planlanırken, neden Kuruçeşme’ye yapılmasında ısrar ediliyor. Bölgede bulunan mahallelerin halkı olarak istemiyoruz” dedi.
Muhtar Halil Özçoban, 16 sayfadan oluşan talep dosyasını AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala’ya verdi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu