Çorlu

Müzeleri Ziyaret Eden Okullara Teşekkür Belgesi Verildi

Çorlu Belediyesi tarafından hayata geçirilen kent müzelerini, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı içerisinde en fazla ziyaret eden ilk 5 okula…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Çorlu Belediyesi tarafından hayata geçirilen kent müzelerini, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı içerisinde en fazla ziyaret eden ilk 5 okula teşekkür belgesi takdim edildi.

Çorlu’nun tarihsel dokusunu koruyacak projeler hayata geçirerek kent kimliğini yeniden oluşturmayı hedefleyen Çorlu Belediyesi, kentin kültür-sanat yaşamına katkı sağlayacak müzeleri ile hem Çorlulu vatandaşların hem de çevre il ve ilçelerde yaşayan vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşıyor.

Çorlu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Tarihî Çorlu Evi, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ve Atatürk Evi, açıldıkları günden bu yana okullar tarafından da büyük ilgi ve merakla ziyaret edildi. Müzeleri en çok ziyaret eden okullar olan Fevzi Çakmak İlkokulu, Vehbi Günaştı İlkokulu, Şehit Hamza Çavuş İlkokulu, Yunus Emre İlkokulu ve Çerkezköy Tepe İlkokulu’na Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Okul müdürlerine takdim ettiği teşekkür belgeleri ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Sarıkurt, “Kıymetli okul müdürlerimize, değerli eğitimcilerimize ve sevgili öğrencilerimize müzelerimize gösterdikleri bu güzel ilgi dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Ayrıca da siz değerli eğitimcilerimizi çocuklarımızın yaşayarak ve gezerek uygulamalı olarak öğrenmelerini desteklediğiniz için de kutluyorum.

Yapım aşamasında olan yeni müze çalışmalarımız ve fikir aşamasında olan pek çok kültür-sanat yatırımımız var. Bunların hepsini hayata geçirmek için ekiplerimizle birlikte yoğun bir şekilde çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Plaketlerin takdim edilmesinin ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

Bu haber Çorlu Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu