Tekirdağ

Miraç Kandili dolayısıyla kandil simidi ikramı yapıldı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Miraç Kandili dolayısıyla Köprübaşı Mevkii’nde vatandaşlara kandil simidi ikramı yapıldı. Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Miraç Kandili dolayısıyla Köprübaşı Mevkii’nde vatandaşlara kandil simidi ikramı yapıldı.

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen kandil simidi ikramı, Köprübaşı Mevkii dışında merkez mahallelerde de Zabıta Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi.

BAŞKAN YARDIMCISI UZUNLAR KANDİLİ TEBRİK ETTİ

Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, vatandaşlara kandil simidi ikramında bulunurken, tek tek herkesin Miraç Kandilini tebrik etti. Uzunlar, 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketlerinin ardından, yaralarımızın sarılması sürecinde, İslâm dininin önemli gecelerinden biri olan Miraç Kandilinin tüm İslâm Âlemine hayırlar getirmesi, milletimizin bir daha böyle afetlerle karşılaşmaması temennisinde bulunurken, deprem felaketinde ahirete irtihal eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, depremzede vatandaşlarımıza sabır ve dirayet niyaz etti.

MİRAÇ KANDİLİ NEDİR?

Hz. Muhammed’in (SAV) Allah’ın daveti üzerine Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan semaya, yüce âlemlere ve ilahi huzura yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili, Üç Aylar’ın ilki olan Recep ayının 27’nci gecesine denk geliyor. “İsra ve Miraç mucizesi” ismiyle anılan bu olay, Kur’an-ı Kerim’de İsra ve Necm surelerinde ifade ediliyor. “İsra olayı”, Hazreti Muhammed’in bir gece Mekke’den Kudüs’e, “Miraç olayı” ise gökler ötesine yaptığı yolculuğa deniliyor. İslam kaynaklarına göre, Mekke’den Medine’ye hicretten bir sene önce yaşanan “İsra ve Miraç” olayı Allah’ın, Hazreti Muhammed’in Mekke’de gördüğü eziyetlere karşı bir tesellisi olarak kabul ediliyor.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu