Tekirdağ

Minik ressamların eserleri yılsonu sergisinde görücüye çıktı

Süleymanpaşa Belediyesi Kış Okulları Öğrencileri Karma Resim Sergisi, Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezinde düzenlenen törenle açıldı.

Süleymanpaşa Belediyesi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı Kış Okulu bünyesinde açılan Resim Kursunda eğitim alan 7-12 yaş arası öğrencilerin hazırladığı resimler, düzenlenen bir sergi ile görücüye çıktı. Küçük ressamların birkaç ay gibi kısa sürede aldıkları eğitimle ortaya çıkardığı eserler, sergiyi ziyaret edenlerden tam not aldı.

160 ÖĞRENCİNİN 170 ESERİ SERGİLENDİ

Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar’ın, Kurs Öğretmenleri Bilge Sert ve Zeynep Cihan ile kursiyer öğrencilerle birlikte kurdele keserek açılışını yaptığı sergide 170 eser sergilenirken, gün boyu devam eden etkinlikte görücüye çıkan 160 öğrencinin resimleri büyük beğeni topladı.

Açılışta konuşan Başkan Yardımcısı Uzunlar, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in selamlarını ileterek, küçük yaşta sanata gönül vererek eğitim alan ve ortaya çok güzel eserler çıkaran minik ressamları tebrik ederek, onları sanatsal etkinliklere yönlendiren ailelerine ve iyi eğitim almaları için emek veren öğretmenlerine teşekkür etti. Açılış töreninin ardından sergiyi dolaşan Uzunlar, öğrencilerden çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu