Asayiş

Mıcır Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi İçin Binlerce Ağaç Katledildi

Tekirdağ’ın Saray ilçesi Güngörmez Mahallesi’nde Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından tamamı ormanlık alan içerisinde kurulacak mıcır ocağı ve kırma eleme tesisi için ağaç kesimine başlandı. 240 dönüm ormanlık alanda binlerce ağaç katledildi.

AK Partili Marmaraereğlisi Belediyesi’nin, Güngörmez ormanlarında 240 dönümlük ormanlık alana mıcır ocağı ve kırma eleme tesisi açmak için geçtiğimiz yıl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na yaptığı başvurunun olumlu sonuçlanmasının ardından Güngörmez ormanlarında ağaç katliamı başladı.

Marmaraereğlisi Belediyesi, Güngörmez ormanlarında bir yılda yaklaşık 360 bin ton malzeme elde edecek ve ilçesindeki yolların yapım, bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirecek.

AK PartiliMarmaraereğlisi Belediyesi’nin mıcır ocağı projesine Saray Belediyesi’nin olumsuz görüşüne rağmen, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan geçmiş olması dikkat çekiyor.

Yaşam alanlarının yok edildiğini, mandacılık, mantarcılık ve turizm gibi geçim kaynaklarına ağır bir darbe vurulduğunu söyleyen Güngörmez Mahallesi sakinleri; “Marmaraereğlisi Belediyesi’ne “Ormanlarımızdan elini çek” diyerek tepki gösterdiler.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu