Yaşam

Meteoroloji’den Fırtına Uyarısı: Saatte 80 Km!

(DHA) Tekirdağ’da, yarın kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtınalı havanın akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor. Meteoroloji yetkilileri, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, baca zehirlenmesi ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Meteoroloji 2’nci Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, rüzgarın, yarın Tekirdağ il genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), zaman zaman kısa süreli fırtına (70-80 km/sa) şeklinde etkili olacağı bildirildi.

Kuvvetli rüzgarın saat 09.00’da başlayacağı ve gece yarısı etkisini kaybedeceği belirtildi.

Meteoroloji yetkilileri, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, baca zehirlenmesi ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ekipleri tarafından yarın gün içinde Tekirdağ geneli için sarı Kodlu uyarıda bulundu.

+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu