Tekirdağ

Memur Personele Kamu Görevlisi Kavramı ve Sorumlulukları Eğitimi Verildi


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan memur personele yönelik “Kamu Görevlisi Kavramı ve Sorumlulukları” konulu eğitim düzenledi. Dört ayrı grup…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan memur personele yönelik “Kamu Görevlisi Kavramı ve Sorumlulukları” konulu eğitim düzenledi. Dört ayrı grup olarak düzenlenen ve dört gün süren eğitime 393 personel katılım sağladı.

Mikro Haber ‘in haberine göre Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hasan Âli Yücel Salonu’nda düzenlenen eğitime konuşmacı olarak katılan İçişleri Bakanlığı Emekli Başkontrolörü Halûk Nalçakar katılımcılara; kamu görevlisi kavramı, kamu görevlisinin yetki, sorumluluk ve davranış ilkeleri, kamu görevlisinin cezai sorumluluğu, kamu görevlisinin mali sorumluluğu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun, 3628 sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu konularında bilgiler verdi. Personele verilen eğitim ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Hizmet içi eğitim planı çerçevesinde memur personelimize yönelik ‘Kamu Görevlisi Kavramı ve Sorumlulukları’ konulu eğitim verdik. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çalışanları olarak büyük bir sorumluluğumuz var. Devlet kurumunda hizmet veren her personelin görevini doğru yapması ve bulunduğu kuruma yakışan bir çizgisi olmalıdır.

Devletin bizlere emanet ettiği bu görevlerin en iyi ve en doğru şekilde yapılması gereklidir. Memurlarımızın görev, yetki ve sorumluluklarının anlatıldığı eğitimimizin son derece faydalı olduğu inancındayım. Hizmet içi eğitimlerimiz belirlenen plan çerçevesinde devam edecek” dedi.

 

Kaynak: Pantürk Haber 

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu