Yaşam

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Sponsorlu

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüsleri ile ilgili olarak sıkıntı yaşayan insanların sayısı hiç az değildir. Bazı kadınlar; büyük ve sarkan göğüslerini küçültmek isterler. Bunun yanı sıra, küçük göğüslerine hacim kazandırmak isteyenlerin sayısı da bir hayli fazladır. Tüm bunlardan bağımsız olarak, meme dikleştirme operasyonuna ihtiyacı olan kadınlar da mevcuttur. Birçok kadın; Google’da meme dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır sorusuna cevap arar.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Kadınlar için can sıkıcı durumlardan birisi de memenin eski görünümünü kaybetmesidir. Büyük memeli kadınlarda sarkmanın çok daha erken yaşlarda başladığı bilinen bir husustur. Buna ek olarak, meme büyüklüğüne uygun olmayan sütyen kullanımı da memenin diriliğini çok erken kaybetmesine neden olur. Meme dikleştirme ameliyatı; bu gibi hallerde kurtarıcı kimliğiyle öne çıkar. Göğüs toparlayıcı bir operasyon olarak bilinir. Meme dolgunluğunun fiziksel ve çevresel faktörlere bağlı olarak kaybolduğu hallerde bu ameliyata ihtiyaç duyulur. Bunun yanı sıra, meme başının aşağıya doğru sarkması halinde durumu kurtarmak adına meme dikleştirme ameliyatına gereksinim vardır.

Meme dikleştirme ameliyatı; sarkmış meme sorunundan olabilecek en kısa sürede kurtulmak isteyen kadınlara hitap eder. Bu ameliyat; kişinin meme başlarını olması gereken bir noktaya taşır. Ayrıca, memeyle ilgili diğer operasyonlarda olduğu gibi bu ameliyatta da meme dokusunun şekillendirilmesine rastlanır. Fazla derinin var olduğu hallerde söz konusu deri alınır.

Meme dikleştirme ameliyatı; kişiye özel bir operasyon olarak tanımlanabilir. Büyük ve sarkan memelere sahip kadınların fazlalık olarak nitelendirilen meme dokusundan kurtulmaları söz konusudur. Bunun yanı sıra, küçük memeleri olan kadınlara ise silikon protez uygulaması yapılır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Meme dikleştirme ameliyatı; kağıt üzerinde herkes için uygun olabilir. Ancak, her şeyden önce, kişinin meme gelişimini tamamlamış olması gerekir. Bilhassa genç kadınlardan ziyade orta yaş ve üzeri kadınlara hitap eder. Bunun yanı sıra, kişinin kilo vermesi beklenebilir. Çünkü, meme dokusunun uzun süre korunması gereklidir. Ayrıca, yakın gelecekte doğum yapmayı planlayan kadınlar için uygun bir operasyon değildir. Böyle bir niyeti olan kadınların meme dikleştirme ameliyatını ertelemeleri şarttır.

Meme Dikleştirme Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Meme dikleştirme ameliyatı; iki farklı şekilde yapılır. Küçük memeli kadınların cilt altına silikon konulur. Büyük memeli kadınların fazla meme dokusu çıkartılır. Bu sayede, her iki halde de kadının dik bir meme görünümüne sahip olması sağlanır. Ayrıca, memeler arasındaki asimetrik görünüm de ortadan kaldırılır.

Meme dikleştirme ameliyatı uzun bir süreç olarak tanımlanabilir. Hasta; operasyon öncesinde detaylı bir şekilde muayene edilir. Bilhassa hastanın meme dokusuna ve başına bakılır. Bunun yanı sıra, sarkmanın derecesi kontrol edilir. Operasyonun en önemli kısmı; kişinin nasıl bir meme görünümüne sahip olmak istediğinin öğrenilmesidir. Bir başka deyişle, kişinin istekleri; operasyona yön verir.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu