Çorlu

Masal Park 101 Bin Ziyaretçiyi Ağırladı

Çorlu Belediyesinin çok ses getiren tema park projesi Masal Park, 6 ayda 101 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Çocukların bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda açılışı gerçekleştirilen Masal Park’a, açıldığı günden bu yana çok sayıda ziyaretçi geldi. Çorlulu vatandaşların yanı sıra Tekirdağ’ın diğer ilçeleri ile İstanbul, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale gibi çevre il ve ilçelerden de ziyaretçi akınına uğrayan Masal Park, şimdiye dek 101 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Masal Kahramanları ile Yolculuk

Çizgi film karakterleri ve masal kahramanları ile donatılan 21 dönümlük arsa üzerine inşa edilen parkı gezen vatandaşlar parktan büyük bir memnuniyet ile ayrılıyor. İçerisinde 21 farklı konsept ve 167 tane masal kahramanı bulunan Masal Park, yerli ve yabancı masal kahramanları ve çizgi film karakterlerinin yanı sıra masal okuyan ağaç, oyun grupları, atlıkarınca, tren, yürüyüş yolları, kafe ve dinlenme alanları ile de büyük ilgi görüyor.

Ailelerin çocuklarıyla beraber gezebileceği, keyifli vakit geçirebileceği şekilde bilhassa çocuklar için tasarlanan Masal Park, çocukları masal ve çizgi film dünyasında farklı bir yolculuğa çıkarıyor.

Parkın içinde yer alan atlıkarıncayı bugüne kadar 44 bin kişi kullanırken ağustos ayında hizmete sunulan ve parkın tamamını dolaşma fırsatı sunan treni ise 6 bin kişi kullandı.

Giriş ücreti 5 Türk Lirası olan Masal Park’a 0-6 yaş grubunun yanı sıra 1. dereceden şehit yakınları, gaziler, engelliler ve sarı basın kartı bulunan basın mensupları ücretsiz olarak girebiliyorken açıldığı günden bu yana Masal Park’tan 3 bin kişi ücretsiz olarak yararlandı.

Okullar ve Öğrencilerden Yoğun İlgi

Trakya bölgesinde de ünü gitgide yayılan Masal Park, okulların ve öğrencilerin de ilgisini çekiyor. Çorlu’da bulunan okulların yanı sıra Marmaraereğlisi, Silivri, Süleymanpaşa, Çerkezköy, Ergene, Kapaklı gibi yakın çevredeki ilçelerde bulunan okullar da Masal Park’a gezi düzenleyerek çocukların masal ve çizgi film kahramanlarıyla buluşmasına olanak sağlıyor.

Yalnızca pazartesi günleri kapalı olan Masal Park, diğer tüm günlerde sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Bu haber Çorlu Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu