Yaşam

Marmaraereğlisi’nde ‘Uluslararası Köpek Irk Standartları Yarışması’ Düzenlendi

Şafak TAŞOYAR/Marmaraereğlisi (Tekirdağ),(DHA)–  TEKİRDAĞ’ın Marmaraereğlisi Belediyesi ile Türkiye Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu işbirliğiyle yapılan Uluslararası Köpek Irk Standartları Yarışması’na farklı ülkelerden yaklaşık bin köpek katıldı.

Dünya Köpek Irkları Yarışması bu yıl Marmaraereğlisi’nde yapıldı. Marmaraereğlisi Belediyesi ile Türkiye Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu işbirliğiyle gerçekleşen köpek ırkı yarışması Yeniçiftlik Mahallesi’nde düzenlendi.

Yerli ve yabancı misafirlerin yoğun katılım gösterdiği yarışmalar renkli görüntülere sahne oldu. Gerçekleşen yarışmalarda ırklar arasında kıyasıya rekabet yaşandı. Macaristan, Bulgaristan, Yunanistan, Ukrayna, Amerika, Rusya, İspanya, Almanya gibi ülkelerden yaklaşık bin ırk yarışmaya katıldı. Marmaraereğlisi Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Irk Standartları Yarışması, dünyanın birçok yerinden ve ülkemizden katılım sağlayan yetiştiricilerin gelmesiyle gerçekleştirildi.

Üç gün boyunca binin üzerinde köpek ile gerçekleştirilen yarışmanın amacı kayıtsız ve kayıt dışı köpek eşleşmelerinin, önüne geçerek kayıtlı köpek sayısını arttırmaya çalışmak ve ırkların sağlıklı bir şekilde devamını gelecek nesillere aktarması için doğru köpeklerin öne çıkmasını sağlayıp üreticilere rehber olmak.

Gece geç saatlere kadar süren etkinliğe Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata da katılarak yarışmacılara başarılar diledi. Yarışmaya olan katılımdan memnuniyet duyduğunu belirten Ata, “Kurum olarak bu tür etkinliklere destek vermeye devam edeceğiz” dedi. Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Belkıs, verdiği desteklerden dolayı Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’ya teşekkür ederek plaketi takdim etti. Heyecanlı anların yaşandığı yarışmanın sonunda dereceye giren köpeklere kokart, kupa ve mama ödülü verildi.(DHA)

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu