Yaşam

Marmaraereğlisi’nde Perinthos Antik Kenti için destek sözleşmesi

Şafak TAŞOYAR / MARMARAEREĞLİSİ (Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Marmarareğlisi Belediyesi arasında, Perinthos Antik Kenti’nde yapılacak 2024 yılı kazı sezonu için destek sözleşmesi imzalandı.

İlçede 2019 yılından bu yana kazıların devam ettiği Perinthos Antik Kenti için 2024 yılı kazı çalışmaları kapsamında Marmaraereğlisi Belediyesi ve Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında destek sözleşmesi imzalandı. İmza törenine Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Tekirdağ İl Kültür Ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğu Ve Perinthos Antik Kenti Kazı Başkanı Prof.Dr. Zeynep Koçel Erdem katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Ata, “Perinthos antik kenti kazıları bizim için çok önemli. Kentimizin kültürel varlıklarının ortaya çıkarılmasının sadece Marmaraereğlisi için değil bütün Tekirdağ hatta ülkemiz için çok önemli olduğuna inanıyorum. Görevde olduğumuz sürece Perinthos antik kenti kazı çalışmalarını desteklemeye devam edeceğiz” dedi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu