Yaşam

Marmaraereğlisi Belediyesi’nden depremzedelere ısınma desteği

Şafak TAŞOYAR/MARMARAEREĞLİSİ(Tekirdağ), (DHA)-TEKİRDAĞ’’ın Marmaraereğlisi Belediyesi, deprem bölgesindeki vatandaşların ısınma ihtiyacını karşılamak için sanayi esnafına imal ettirdiği sobaları bölgeye gönderiyor.

Marmaraereğlisi Belediyesi merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından yardım ve destek çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, deprem bölgesindeki kış şartları nedeniyle afetzedelerin ısınma ihtiyacını karşılamak için Yeniçiftlik Mahallesi sanayisi esnafının desteği ile soba üretimine başladı. Sanayi esnafının imal ettiği ilk sobalar TIR’a yüklenerek Hatay’a gönderildi.

YARALARIMIZI EL BİRLİĞİ İLE SARACAĞIZ

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, belediye ve esnaf işbirliği ile üretilen sobaları taşıyan ilk TIR’ın yola çıktığını belirterek, “Mevsimin kış olması nedeniyle vatandaşlarımızın ısınma problemlerinin hat safhaya ulaştığını görüyoruz. Depremzedelerimiz üşemesin diye ilçe esnafımız var gücüyle çalıştı. Tüm yaralarımızı el birliği ile saracağız. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve yakınları ile ülkemize başsağlığı, tüm yaralılara da acil şifalar diliyorum” diye konuştu. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu