Yaşam

Lodos ve Yağmur Uyarısı Yapıldı

Ünsal YÜCEL/EDİRNE, (DHA)- METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü’nden (MGM), Marmara Bölgesi için kuvvetli rüzgar ve yağış uyarısı yapılarak, olası olumsuzluklara karşı dikkatli…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ünsal YÜCEL/EDİRNE, (DHA)- METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü’nden (MGM), Marmara Bölgesi için kuvvetli rüzgar ve yağış uyarısı yapılarak, olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nce yapılan açıklamada, rüzgarın bölge genelinde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesinin beklendiği kaydedildi.

Yetkililer, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Öte yandan Tekirdağ için sarı kodla uyarı verilirken lodosun Pazar ve Pazartesi günü gece saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

Ayrıca Pazartesi günü yağışlı hava sistemine gireceği tahmin edilirken, yağışların hafta boyunca yağması beklendiği kaydedildi.

 

(DHA)

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu