Çorlu

Mamamatikler Hizmete Girdi

Çorlu Belediyesi ve Bayrec Geri Dönüşüm iş birliği ile hazırlanan “mamamatik” uygulaması hizmete girdi.

Çorlu Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının düzenli olarak beslenmelerini sağlayabilmek için planlanan mamamatikler hizmet vermeye başladı. Kentin farklı noktalarında konuşlandırılan mamamatikler 2 lira karşılığında sokak hayvanları için beslenme haznesine otomatik olarak mama bırakacak.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Bayrec Geri Dönüşüm firması ile yapılan protokol kapsamında “Sıfır Atık” projesi uygulamalarına ek olarak hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi ile kentte sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için temin edilen mamamatik makinelerinin 5 farklı noktada hizmete sunulduğunu söyledi.

Başkan Sarıkurt, cihaza atılacak 2 liralık madeni para karşılığında cihazın beslenme haznesinde 40-50 gram mamanın yer alacağını, böylelikle proje ile sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarının karşılanarak aç kalmalarının önüne geçebilmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu