Yaşam

Malkara’da 5 dekar buğday tarlası yandı

Murat YAYIN/ MALKARA (Tekirdağ), (DHA) – TEKİRDAĞ’ın Malkara ilçesinde çıkan yangında bir kısmı biçilmiş buğday ekili 5 dekar alan zarar gördü.

Yangın, Malkara’nın kırsal Hasköy Mahallesi yakınlarında Gürkan A.’ya ait bir kısmı biçilmiş buğday tarlasında çıktı. Henüz belirlenmeyen nedenle çıkan yangında alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Tarladan yükselen dumanları görenlerin ihbarıyla bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangına çevreden gelenler de traktör ve iş makineleri ile müdahale etmeye çalıştı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışması sonucu yangın, güçlükle kontrol altına alınarak, söndürüldü. Yangında bir kısmı buğday ekili yaklaşık 5 dekar alan zarar gördü. Jandarma ekipleri yangının çıkış nedenini araştırıyor. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu