Tekirdağ

MALKARA İLÇESİ BAĞLANTI YOLU HİZMETE AÇILIYOR

MALKARA İLÇESİ BAĞLANTI YOLU HİZMETE AÇILIYOR


01/03/2022 10:11:20

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, il genelinde ulaşım kalitesini arttırmak amacıyla yol yapım, onarım ve bakım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda yapımı tamamlanan Malkara ilçesi İshakça-Karaiğdemir- Evrenbey- Kırıkali ve Yörükali SSB bağlantı yolu 4 Mart tarihinde Malkara ilçesinde düzenlenecek törenle hizmete sunulacak.

Toplam uzunlukları yaklaşık 20 km olan Malkara – İshakça ? Karaiğdemir ? Evrenbey ? Kırıkali – Yörük Mahallerini birbirine bağlayan sathi kaplama yol ile İbrice Mahallesini Hayrabolu yoluna bağlayan yol,  ağır vasıta trafiği ve trafik yoğunluğu nedeniyle önemli ölçüde bozularak yol genişliği yer yer 5 metreye kadar düşmekteydi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 2021 ve 2022 yılı yatırım programına alınan yolun genişliği 7,5 m’ye çıkarılarak, toprak işleri, sanat yapıları ve alt temel tabakası ile üzeri silindirle sıkıştırılmış beton kaplama yapılmıştır. Söz konusu yolda 25.000 m³ beton, 25.000 m³ alt temel, 40.000 m³ taş dolgu ve 300 m büz kullanılarak yol standardı yükseltildi.

Başkan Albayrak: “Tüm Vatandaşlarımıza Ve İlçemize Hayırlı Olmasını Diliyorum”

Konu hakkında açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin yol ağını genişletmek ve ulaşım kalitesini arttırmak amacıyla yol yapım, onarım ve bakım çalışmalarına büyük önem vererek bu konuda önemli çalışmaları hayata geçirdik. Malkara – İshakça ? Karaiğdemir ? Evrenbey ? Kırıkali – Yörük Mahallemizi birbirine bağlayan bağlantı yolumuzda gerçekleştirdiğimiz SSB Beton yolumuzu 4 Mart Cuma günü hizmete sunuyoruz. Tüm vatandaşlarımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu