SEO

Leman Can Kimdir? Yazar ve İş İnsanı Leman Can Serzeniş Kitabı

Leman Can 1966 yılında başkentimiz Ankara’da asker bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Babasının askeri personel olması sebebi ile çocukluğu Anadolu’nun değişik şehirlerinde geçti. Yaşadıkları bölgelerin insanlarını tanıma ve birlikte vakit geçirme fırsatı yakaladı. Orta okul ve lise eğitimini Çorlu’da tamamladı. Bu sırada yaşadığı birçok bölge insanını yakından tanıma ve onlarla zaman geçirme fırsatını yakaladı. Babasının tayini ile geldikleri Tekirdağ Çorlu’da orta ve lise eğitimine devam etti. Daha sonra tanıştığı Kazım CAN ile burada hayatını birleştirdi ve bir kız evlat sahibi oldu.

Profesyonel olarak ticaretle uğraşmaya başladı. Ev eşyaları satan bir mağaza açtı daha sonraları madencilik, sigorta acenteliği, Kep yazılımı gibi şirketlerin ortağı ve sahibi oldu. Başarılı iş yaşamının yanında uzun yıllardır sivil toplum kuruluşlarında çalışmaya da önem verdi.

Yerel gazetelerde uzun yıllardır köşe yazarlığı yapan, günlük siyasi gelişmeleri, sevgiyi ve daha iyi bir yaşamı yazan; Leman Can’ın yazılarının yer aldığı SERZENİŞ adlı bir de kitabı bulunuyor. Ülkemizin hak ettiği şekilde yönetilmesi için uzun yıllardır mücadele eden Leman Can kendi ve eşinin ailesinde aktif siyasette bulunulması sebebi ile genç yaştan itibaren siyasete ilgi duydu.

Daha önceki yıllarda Çorlu Belediye Başkan adaylığının yanında 25 ve 26’ncı dönem milletvekili seçimlerinde aday adayı oldu. Son olarak 2019 yerel seçimlerinde CHP Marmara Ereğlisi Belediye başkan adayı oldu. Yıllar sonra eğitimine kaldığı yerden devam eden Leman Can hali hazırda Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi dördüncü sınıfında öğrenimine devam etmektedir.

Çok sevdiği biricik kızından Leyla isminde kız torun anneannesidir.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

  Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
  © Copyright 2014

   

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu