Tekirdağ

Kurtuluşun 101. Yılı törenlerle kutlandı

 

Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü dolayısıyla çeşitli kutlama etkinlikleri düzenlendi. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, gün boyu süren etkinliklere katılarak kurtuluşun coşkusunu hemşerileri ile Tekirdağlılarla paylaştı.

13 Kasım Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşu kutlamaları, Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen törende Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Başkan Uzunlar, törende yerini alarak Tekirdağ’ın kurtuluşunda emeği ve çabası olan kahramanları ve milli mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimizi yâd etti.

ESKİ TEKİRDAĞ FOTOĞRAFLARI ZİYARETE AÇILDI

Daha sonra kurtuluşun 101. yıldönümü anısına, restore edilerek yeniden hizmete kazandırılan Tarihi Halk Eğitimi Merkezi Binasında düzenlenen Eski Tekirdağ Fotoğrafları sergisinin açılışını gerçekleştiren Başkan Uzunlar, açılış kurdelesini Tekirdağ Milletvekilleri Çiğdem Koncagül ve Nurten Yontar, Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler ve protokol temsilcileri ile birlikte kesti. Uzunlar, serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, tüm Tekirdağlıları şehrin geçmişine ışık tutan ve milli mücadele dönemini belgeleyen kıymetli fotoğraflardan oluşan sergiyi ziyaret etmeye davet etti.

UZUNLAR KURTULUŞ RESEPSİYONUNA KATILDI

13 Kasım Tekirdağ’ın Kurtuluşu onuruna düzenlenen bir diğer etkinlik de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Kurtuluş Resepsiyonuydu. Başkan Uzunlar, resepsiyona iştirak ederek kurtuluş coşkusuna ortak oldu.

BELGESEL GÖSTERİMİ VE KONSER DUYGULANDIRDI

Kutlamalar kapsamında düzenlenen son etkinlik, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gösterimi yapılan Balkanlarda Ayak Sesleri isimli belgesel film ve Sanatçı Cüneyt Şentürk’ün seslendirdiği Balkan Türküleri konseri oldu. Başkan Uzunlar, Tekirdağ’ın tarihinde önemli bir yeri olan Balkan göçlerini anlatan belgesel gösterimi ve duygu yüklü Balkan Türkülerini ilgi ile takip etti.

UZUNLAR: “BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

13 Kasım Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü ile ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, “Tekirdağ’ın özgürlüğüne ve bağımsızlığına kavuşmasının yıl dönümünde, geçmişimizi hatırlayıp geleceğe dair umutlarımızı yeniledik. Bu toprakların her karışı, kahramanlarımızın azim ve fedakârlıklarıyla yoğrulmuştur. Onların mirasını layıkıyla taşımak ve Tekirdağ’ımızı daha aydınlık yarınlara taşımak bizim en büyük sorumluluğumuz. Bu özel günde, şehrimizin tarihine ve kültürel mirasına olan saygımızla, Tekirdağ’ımızın, bir şehir olmanın ötesinde, bir hafıza, bir kültür ve bir gurur kaynağı olduğunu bir kez daha gönüllerimizde hissettik. Bayramımız kutlu olsun,” diye konuştu. 

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu