Yaşam

Kürtçe Çeviri ve Tercüme

Kürt dili, Hint-Avrupa dil ailesinin Hint-İran dillerinin Batı İran dilleri alt koluna ait bir dildir. İran, Suriye ve Irak’ta yaygın olarak konuşulan Kürtçe, tüm dünyada yaklaşık 30 milyon insanın ana dilidir. Ülkemizin özellikle doğu bölgelerinde Kürt nüfusunun fazla olmasından dolayı, Kürtçe çeviri talebi de ülkemizde oldukça fazladır. Kürtçe’nin birçok lehçesi vardır. Kürtçe’den tercüme yapmak için Kürtçe’nin lehçeleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Kürtçe’nin başlıca lehçeleri; Kurmançi, Sorani, Kelhuri, Zaza ve Gorani’dir. Ülkemizde en çok konuşulan lehçe ise Kurmançi lehçesidir. Kurmançi lehçesi, Kuzey Kürtçesi adıyla da bilinir. Bu lehçe dünya genelinde en fazla konuşulan Kürtçe’dir. Kurmançi lehçesi, Suriye, İran, Irak, Türkiye ve Ermenistan’da yaklaşık 17 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Kurmançi lehçesinin de kendi içinde farklı versiyonları vardır. Kürtçe günümüzde Kiril, Latin ve Arap alfabeleriyle yazılmaktadır. Latin alfabesiyle yazılan Kürtçe’de 31 harf vardır. Kurmançi lehçesinde her kelimenin eril, dişil veya nötr olmak üzere cinsiyeti vardır. Kelimelerin cinsiyete sahip olması, Kürtçe’den tercüme yapmayı zorlaştıran en önemli etkendir.

Çeviri Hizmetleri

Tercüme büromuzda Kürt dillerinden çeviri profesyonel düzeyde yapılmaktadır. Kürtçe tıp, hukuk, teknik metinler, pasaport, oturma izni, ticari anlaşmalar, sözleşmeler, diploma, tapu, edebi metinler, makaleler, web site çevirileri ile Kürtçe noter onaylı tercüme ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tercüme büromuzda yazılı metin çevirilerinin yanı sıra Kürtçe simultane ve ardıl tercüme hizmeti de verilmektedir. Bireysel, ailevi, hukuki ve tıbbi görüşmeler, seminerler, iş toplantıları ve çeşitli etkinlikler için tercüme büromuzdan Kürtçe simultane ve ardıl tercüme hizmeti alabilirsiniz. Tercüme büromuzda Kürtçe tercüme ücretleri, tercüme edilmiş metnin boşluksuz 1000 karakter sayısı ile hesaplanmaktadır. Kürtçe simultane ve ardıl tercümelerde ücretler çevirinin bir saatlik süresine göre hesaplanır.

Çeviri talepleriniz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya 0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu