Asayiş

Koruma Altındaki Karacayı Avladı: 15 Bin Lira Ceza


Abdullah YALÇIN/ TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Saray ilçesinde, koruma altında bulunan ve avlanması yasak olan karacayı vuran İ.G.’ye, 15 bin 211…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Abdullah YALÇIN/ TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Saray ilçesinde, koruma altında bulunan ve avlanması yasak olan karacayı vuran İ.G.’ye, 15 bin 211 lira ceza uygulandı.

Saray’da, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne, koruma altındaki karacanın avlandığı bildirildi. İhbar üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı, çalışma başlattı.

İ.G.’nin, kaçak olarak karacayı vurup, avladığı tespit edildi. İ.G.’ye ‘koruma altında bulunan türü avlamak’tan 10 bin, ‘avcılık belgesi olmadan avlanmak’tan da 5 bin 211 lira olmak üzere toplam 15 bin 211 lira ceza kesildi.

 

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu