Yaşam

Koronavirüsten ölen belediye personeli adına yaptırılan park açıldı

EDİRNE’nin Keşan ilçesinde 2020 yılında koronavirüsten hayatını kaybeden belediye personeli Serkan Yıldırım adına yaptırılan parkın açılışı gerçekleştirildi.

Yaklaşık 2 yıl önce koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Keşan Belediyesi personeli Serkan Yıldırım adına, Keşan Devlet Hastanesi bahçesinde yaptırılan parkın açılış töreni yapıldı. Açılışa, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hakan Çevikel, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, Serkan Yıldırım’ın ailesi, belediye meclis üyeleri, kurum amirleri, Keşan Devlet Hastanesi personeli ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu, merhum Serkan Yıldırım adına yaptırılan hastane park ile devlet hastanesinin çehresinin değiştiğini belirterek, “İstiyoruz ki sağlık çalışanlarımız ve hastalarımız kendilerine yakışır bir çevreye kavuşsunlar. İstiyoruz ki Keşan, daha güzel parklara kavuşsun. Keşan temalı parklarla güzelleşsin. Bu anlamda hizmete sunduğumuz Serkan Yıldırım Hastane Parkı da hastanemize ve Keşan’ımıza hayırlı olsun. Bildiğiniz gibi Serkan Yıldırım, belediyemizin Temizlik İşlerinde görev yapan çalışkan bir kardeşimizdi. Koronavirüs onu bizlerden ayırdı. Acısı hala tazedir. 40’ında Serkan kardeşim ve yitirdiklerimiz için mevlid okutmuştuk.

Aradan geçen günler onu unutturmamıştır. Bugün bu park ile ismi ölümsüz olacaktır. Mekanı cennet olsun. Ruhu şad olsun. Onun için dualar ediyoruz. Ailesini de burada görüyorum ve tekrar başsağlığı diliyorum. Ebediyete uğurladığımız Serkan Yıldırım kardeşim başta olmak üzere, yitirdiğimiz tüm Keşanlılara ve pandemide kaybettiğimiz tüm canlarımıza Allah rahmet eylesin” şeklinde konuştu.

Merhum Serkan Yıldırım’ın kızı Aysima Yıldırım ise babasının isminin parkta yaşayacak olması nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından dua edildi ve açılış kurdelesi kesildi. Program, parkın ziyaret edilmesinin ardından sona erdi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu