Kırklareli

Kızılay gönüllüleri Istranca Dağları eteklerinde afetlere hazırlandı

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ, (DHA)- KIRKLARELİ’de  Türk Kızılay gönüllüleri, Istranca Dağları eteklerindeki Doğa Eğitim Merkezi’nde düzenlenen kamplarda afetlere hazırlandı.

Türk Kızılay Kırıklareli Şubesi, Istranca Dağları eteklerinde 30 gönüllüyü afetlere hazırlamak için 3 süren kamp düzenledi. Kampta, afet malzemelerinin tanıtımı, çadır kurma, ormanlık alanda doğal afetlerde yapılması gerekenler gibi konularda bilgi verildi. Kızılay Kırklareli Şube Başkanı Volkan Göç, gönüllü gençleri en iyi şekilde afetlere karşı eğittiklerini belirterek, “Çok faydalı bir kamp oldu. Onursal başkanımız cumhurbaşkanımız, gençlere ve gençliğe verdiği önemle, biz de ondan aldığımız ödevle 154 yıllık kurum hafızası ve kabiliyetimizle yeni nesilleri eğitimi için çok önem veriyoruz. Afet liderlerimizi eğiterek topluma kazandırmış olacağız.. Eğitimlerle profesyonel ekiplere destek olabilecek gönüllüler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Göç, arama kurtarma ve ilk yardım konusunda uzmanlaşmış bir kadro oluşacak” dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Zafer Kamay ise tüm gençleri Istranca Dağları eteklerindeki Doğa Eğitim Merkezi’ne davet etti.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu