Yaşam

Kırklareli’nde 85 düzensiz göçmen ve 4 organizatör yakalandı

Uğur AKAGÜNDÜZ/KIRKLARELİ, (DHA)-Kırklareli’nde jandarma ekiplerince yasadışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 85 düzensiz göçmen ve 4 organizatör yakalandı. Olaylarda kullanılan 3 araca de el konuldu.

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzensiz göçün önlenmesi ve kayıt dışı göçmenlerin sınır dışı edilmesi kapsamında 13-19 Ocak 2023 tarihleri arasında hudut birlikleri ile ortak faaliyetler gerçekleştirildi. Faaliyetlerin sonucunda yasadışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 85 düzensiz göçmen ve 4 organizatör yakalandı. Olaylarda kullanılan 3 araca de el konuldu. Yakalanan 85 düzensiz göçmenler,  Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine konuldu. Gözaltına alınan 4 organizatörün ise sorgusu sürüyor. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu