Yaşam

Kırklareli’nde 3 kişi göçmen kaçakçılığından gözaltına alındı

Uğur AKAGÜNDÜZ/KIRKLARELİ, (DHA)-KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz ilçesinde emniyet ekipleri, kentteki bir kişinin göçmen kaçakçılığı ve sahte pasaport hazırladığı ihbarı üzerine operasyon gerçekleştirdi. Ekipler, vize ve danışmanlık hizmeti veren bir iş yeri ve ikamete düzenledikleri operasyonda iş yeri sahibi O.O. ile birlikte 2 çalışanını gözaltına aldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği, göçmen kaçakçılığı yapmak, resmi belgede sahtecilik, kasten yaralama ve 6136 sayılı kanuna muhalefet kapsamında gerçekleştirdikleri operasyon ile 3 kişiyi gözaltına aldı.

Hakkında yurt dışına çıkış yasağı bulunan R.K. isimli şahsın yaptığı ihbar ile harekete geçen ekipler, vize ve danışmanlık hizmeti veren bir iş yeri ve bir ikamete operasyon düzenledi. İş yeri ve ikamette yapılan aramada, üzerinde oynama yapılarak farklı şahsıların kimlik bilgilerinin kullanıldığı 6 pasaport fotokopisi, 5 fotoğraf preslemede kullanılan aparat, 1 tabanca, 443 tabanca mermisi ele geçirildi.

Ekipler, iş yeri sahibi O.O. ile birlikte iş yerinde çalışan C.K. ve G.Ö. isimli şahısları da gözaltına aldı. 3 kişi, ‘göçmen kaçakçılığı yapmak’, ‘resmi belgede sahtecilik’, ‘kasten yaralama’ ve ‘6136 sayılı kanuna muhalefet’ suçlarından adli makamlara sevk edildi. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu