Kırklareli

Kırklareli’de yaralı bulunan leylek ve şahin tedaviye alındı

 

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ, (DHA)- KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz ilçesinde yaralı halde bulunan leylek ve şahin, Doğa ve Koruma ve Parklar Müdürlüğü’ne teslim edilerek tedavi altına alındı.

Lüleburgaz ilçesine bağlı Alacaoğlu ve Ayvalı köylerinde yaralı bulunan ve uçamayan leylek ile şahin, Trakya Afet Gönüllüleri ve Doğa Koruma Derneği ekiplerinin yardımıyla Kırklareli Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildi. Dernek başkanı Ahmet Dörtler, “İnsan, hayvan veya ağaç farketmeksizin her can için arkadaşlarımızla beraber mücadelemizi sürdürüyoruz. Gönüllü arkadaşlarımızla beraber geçtiğimiz gün sel felaketindeydik. Orada 6 can feda ettik. Şuan ise belki de 2 hayvanımızın hayatının akışını değiştiriyoruz. Biz ileride üzülmememiz için tüm Lüleburgazlıları derneğimize bir çay içmeye davet ediyoruz. Emin olun ki derneğimizde yapacağımız 15 dakikalık bir sohbet çok şey değiştirecek. Lütfen ama lütfen, mutlaka ve mutlaka herkesi bekliyoruz” dedi. (DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu