Kırklareli

Kırklareli’de vatandaşlar yılbaşı öncesinde dolandırıcılara karşı uyarıldı

KIRKLARELİ, (DHA)- KIRKLARELİ’de polis, yılbaşı öncesinde dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıda bulundu. İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

KIRKLARELİ, (DHA)- KIRKLARELİ’de polis, yılbaşı öncesinde dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıda bulundu.

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli tarafından, yılbaşı öncesi vatandaşların dolandırıcı mağduru olmamaları, alışveriş esnasında dikkatli ve duyarlı olmalarını sağlamak amacıyla, Fevzi Çakmak Bulvarı, Kara Umur Bey Caddesi, Eski Hastane Caddesi ve Çarşamba Pazarında ‘sahte para ve iletişim yoluyla dolandırıcılık’ konularında uyardı. Vatandaşlara 465 broşür dağıtılarak bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapıldı. Çalışmalar kapsamında; kendilerini polis, asker, hakim ve savcı olarak tanıtarak, vatandaşların kimlik bilgilerini ele geçirip, isimlerinin suç örtüne karıştığını söyleyerek para talep eden dolandırıcılara itibar etmemeleri ve alışveriş esnasında müşteri yoğunluğundan faydalanarak sahte para ile esnafı dolandırmaya çalışanlara karşı dikkatli ve duyarlı olmaları konusunda bilgilendirildi. (DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu