Kırklareli

Kırklareli’de Kaçak Define Arayan 6 Kişi Yakalandı

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ, (DHA)- KIRKLARELİ’ nin Vize ilçesine bağlı Aksicim ve Balkaya köylerinde izinsiz define arayan 6 kişi suçüstü yakalandı. Vize…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ, (DHA)- KIRKLARELİ’ nin Vize ilçesine bağlı Aksicim ve Balkaya köylerinde izinsiz define arayan 6 kişi suçüstü yakalandı.

Vize İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin önleyici devriye görevi sırasında Aksicim köyünde bulunan 1’nci derece sit alanı içindeki Ceneviz Mağarası ile Balkaya köyündeki Balkaya Kalesi mevkisinde kaçak kazı yapan Ü.T. E.O., A.B.,M.Y., E.A. ve M.Y., yakalandı.

Şüphelilerin kazıda kullandığı 2 kazma, 2 kürek, 1 dedektör, 1 maket bıçağı, 2 çekiç, 2 murç ele geçirildi. Malzemelere el konulurken, ayrıca şüphelilere, Kabahatler Kanunu kapsamında, emre aykırı davranıp, orman yangınları konusunda risk taşıyan bölgelerde, ormanlara girişlerin ve çevresinde ateş yakılmasının yasaklanması gereğince toplam 1743 lira para cezası uygulandı. (DHA)

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu