Yaşam

Kırklareli’de genç kızlara ‘gölgeni arkanda bırak’ projesi

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ, (DHA)-KIRKLARELİ’de, ‘gölgeni arkanda bırak’ projesi kapsamında dezavantajlı genç kızlara yönelik güzellik, saç ve bakım kursu açıldı. 

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından, Çocuk ve Gençler Sosyal Destek Koruma Programı(ÇOGEP) kapsamında, ‘gölgeni arkanda bırak’ projesinde, eğitimine devam edememiş, mesleki anlamda kendini geliştirememiş, iş hayatında kadının rolünün farkına varamamış 14-24 yaş arası 15 kız çocuğuna yönelik  Sosyal Danışma Merkezleri’nde güzellik, saç ve bakım kursu açıldı. Açıklamada, “Özellikle Roman vatandaşların kız çocuklarının erken yaşta evlenmeye yönlendirildiği günümüzde mesleki alanda eğitilmeleri sağlanarak, bu kaderin önüne geçmek amaçlanıyor. Çocukların içlerindeki gücü keşfederek hayata hazırlanmaları ve çalışma hayatında kadının rolünü vurgulamanın temel amaç olduğu bu faaliyette kursiyerlerin kuaförlük alanında gerekli ön eğitimi almaları, kurs bitiminde Mesleki Eğitim Merkezleri’ne yönlendirilerek çıraklık, kalfalık ve ustalık eğitimlerini tamamlamalarını sağlamak amaçlandı” denildi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu