Kırklareli

Kırklareli’de dolu 150 dekar tarım alanına zarar verdi

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ, (DHA)- KIRKLARELİ’de etkili olan dolu yağışının ardından yapılan hasar tespit çalışmasında 150 dekar tarım alanı, 236 konut ve 100 araçta zarar meydana geldiği belirlendi.

Kırklareli’de 14 haziran günü etkili olan dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Üsküp beldesi ile Bayramdere, Hacıfaklı, Kavakdere, Asilbey, Bayramdere köylerinde etkili olan dolu yağışının ardından

AFAD koordinasyonunda, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ve jandarma ekiplerinin yaptığı hasar tespit çalışması tamamlandı. Çalışmada, buğday, ayçiçeği, arpa, mısır, çavdar, şeker pancarı, üzüm bağları ve meyve bahçeleri olmak üzere 150 dekar tarım alanı ile 236 konut ve 100 araçta zarar meydana geldiği belirlendi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu