Kırklareli

Kırklareli’de bayram öncesi hayvan hareketliliği denetimi

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ,(DHA)- KIRKLARELİ’de Kurban Bayramı öncesinde ekipler tarafından hayvan hareketliliği denetimi yapılıyor.

Demirköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hayvan hareketlerini kontrol etmek amacıyla ortak denetim yapıyor. Ekipler tarafından, özellikle kurbanlık hayvan taşıyan araçları durdurularak, kontrol ediliyor. Müdürlükten yapılan açıklamada, denetimlerin bayrama kadar süreceği belirtilerek, “Teknik personelleri tarafından, hem hayvan sağlığı ve refahını korumak hem de trafik güvenliğini artırmak amacıyla denetimler yapılıyor. Denetimlerde hayvanların küpelerine, hastalıklı olup olmadıklarına ve araç içerisindeki refahlarına dikkat ediyoruz. Nakil listelerini titizlikle takip ediyoruz ve hayvanların küpelerini kontrol ediyoruz. Sevk süreçlerini yakından izliyoruz” denildi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu