Kırklareli

Kırklareli’de Arıcılara 91 Ton Besleme Şekeri Dağıtıldı

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)- KIRKLARELİ’nde Arıcılık Kayıt Sistemi’ne kayıtlı aktif arıcılık yapan üreticilere kovan 91 ton besleme şekeri dağıtıldı.

Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy, arılarda ilkbahar ve sonbahar beslemesine katkı sağlamak amacıyla, Arıcılık Kayıt Sistemine kayıtlı, aktif kolonisi olan arıcılara şeker dağıtımını gerçekleştirdiklerinisöyledi.

Aksoy, “İlimiz arıcılığının geliştirilmesi için devletimiz desteklerini gösteriyor. Tüm üreticilerimize hayırlı olsun,.

İl merkezinde faaliyet gösteren arıcılara, arı yetiştiricileri birliği tarafından, ilçelerde ise bal üreticileri birlikleri aracılığıyla dağıtım gerçekleştirildi.. Bu bağlamda Kırklareli merkez, Lüleburgaz, Vize, Pehlivanköy, Pınarhisar, Kofçaz, Demirköy ve Babaeski ilçelerimizdeki toplam 414 arı üreticimize 91 ton şeker dağıtımı gerçekleştirildi” dedi.

Coğrafi işaret alan meşe balı üretiminde üreticilerin kaliteli ve daha fazla ürün elde etmek için yoğun çaba harcadıklaklarını söyleyen Aksoy, “Besleme şekerinin bu dönemde verilmesinin nedeni, yiyecek sıkıntısı çeken kolonilere besin takviyesi yapmak, ana arının yumurtlamasını teşvik ederek kuluçka aktivitesini erkenden başlatmak ve hızlandırmaktır.

Bunun içinde besleme şekerinin gereksinimi oldukça önemlidir. İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz devletimizin vermiş olduğu dönemsel destek ve projelerle arıcılığa önem vermeye devam etmektedir” dedi.(DHA)

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu