Kırklareli

Kırklareli Jandarması 4 Bin Erkeğe Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Eğitimi Verdi

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ, (DHA)- KIRKLARELİ’de jandarma ekipleri tarafından bugün kadar 4 bir erkeğe, adına yönelik şiddetle mücadelede farkındalık eğitimi verildi.

İçişleri Bakanlığının ‘KadınaElKalkamaz’ mottosuyla başlattığı ‘5 Milyon Erkeğe Eğitim Verilmesi’ projesi kapsamında Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği’nde görevli kadın jandarmalar Pehlivanköy Ayçiçek Korkuluk Festivali’nde kadına yönelik şiddet konusunda erkeklere bilgilendirme yaparak broşür dağıttı.

Festivale katılan yaklaşık bin 300 erkeğe bilgilendirme yapılırken, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kırklareli Valiliği koordinesinde devam eden ve özellikle kadın jandarmaların yürüttüğü proje kapsamında şuana kadar 4 bin erkeğe eğitim verildi. Eğitimler, yıl sonuna kadar sürdürülecek.(DHA)

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu