Edirne

Keşan’da, Gençlik Haftası kutlandı

Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE’nin Keşan ilçesinde 15-21 Mayıs Gençlik Haftası düzenlenen kortej yürüyüşü ve etkinliklerle kutlandı.

Keşan Kent Müzesi önünde oluşturulan ‘Gençlik korteji’ Keşan Belediye Bandosu’nun çaldığı marşlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı söylendi. Gençlik Merkezi Akademi faaliyetleri Üyesi Afra Debreli, yaptığı konuşmada 19 Mayıs 1919 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki dönüm noktalarından biri olduğunu belirterek, “Atatürk’ün, Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs, günümüzde ‘Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak kutlanmaktadır. Atatürk milli mücadele sıralarında Türk milletini ileri götürecek olan fikirlere karşı gelecek olanların genç fikirler olduğunu görmüştü. Bu nedenle de gençlik kavramı, Atatürk için ayrı bir önem taşımaktadır. Atatürk gençlerden sık sık bahsederken, yaş sınırı dışında fikri olarak gençliği, yani fikirde yeniliği ifade etmiştir. Onun şu sözü çok anlamlıdır; ‘Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demek’” dedi. Program, Ali Kale ve Kardeşleri Ortaokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile son buldu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu