DepremYaşam

Keşan’da 344 depremzede misafir ediliyor

Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne), (DHA)-EDİRNE’nin Keşan İlçe Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ilde yıkıcı etkisi hissedilen deprem sonrası ilçede 344 depremzedenin misafir edildiğini bildirdi.

Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, büyük bir dayanışma örneği gösteren Keşan halkına teşekkür ederek, “Halkımız ilk andan itibaren tüm ihtiyaç listelerine göre ellerindeki tüm imkanları kullandılar. Herkes gereken hassasiyetini ortaya koydu. Belediyemiz olarak ilk andan itibaren işin içerisinde olmaya çalıştık. Tabii ki eksiklikler olabilir ancak bu eksiklikleri örtmek için belediye personelinin de katkısıyla müthiş bir çaba harcandı” dedi.

KEŞAN’A DOĞAL AFET YÖNETİM MERKEZİ KAZANDIRILACAK

Keşan’a doğal afet yönetim merkezi kazandırılması için çalışma yapıldığını ifade eden Gergin, “Bu konu Keşan Belediye meclisinden geçmişti. Önümüzdeki günlerde bu konuda ihale çalışmalarının başlayacağını ve somut adımlar atılacağını, içerisindeki fiziksel ihtiyaç ve donatılar ile ilgili Avrupa Birliği projeleri kapsamında görüşmeler yapıldığını belirmek isterim. İnşallah en yakın zamanda Keşan’a böyle bir merkez kazandırılmış olacak” diye konuştu.  

‘104 AİLE GELMİŞ DURUMDA’

Keşan’a depremzede ailelerin gelmeye başladığını dile getiren Gergin, “Keşan’ın duyarlılığını biliyoruz. Burada halkımızın duyarlılığı ve hassasiyetine ihtiyacımız olacak. Şuanda yapılan çalışmalarda Keşan’a 104 aile, toplamda ise 344 kişi gelmiş durumda. Keşan insanının misafirperver yapısını herkes biliyor. Deprem bölgesinden gelecek olan insanlarımıza nasıl kucak açacaklarından hiçbir kuşku yok. Bazı eksikliklerin tamamlanması konusunda depremzede ailelerimizi Keşan’da misafir edeceğiz. Büyük bir yara ancak zamanla kapanması için çok uğraşacağız. Türkiye için zor bir sürecin ancak insanımızın çabası ile kolaylaştırılabilecek bir sürecin içerisinden geçmeye başladık” ifadelerini kullandı.

KEŞAN’A GELEN AİLELER İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

Nehir Gergin, Keşan’da misafir edilen depremzede aileler için Keşan Belediyesi bünyesinde kurulan Sosyal Paylaşım Mağazası aracılığı ile yeni bir kampanya başlatıldığını kaydederek, “Deprem felaketinin ilk gününden bu yana tek yürek olan Keşan halkı, kurum ve kuruluşları ile birlikte benzersiz bir dayanışma örneği göstermiştir. Çeşitli malzemelerden oluşan yaklaşık 50 kadar yardım TIR’ı, bu dayanışma ruhu ile toplanarak bölgeye sevk edilmiştir. Şimdi ise vakit depremzede misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlama vaktidir. Yaralarımızı sevgiyle hep birlikte saracağız. Sosyal Paylaşım Mağazası’na destek bekliyoruz. Her yaş için ihtiyaç duyulan öncelikli ürün ve malzemeler gıda ürünleri, hijyen malzemeleri, kişisel bakım ürünleri, temizlik malzemeleri, ev eşyaları, mutfak eşyaları, beyaz eşya ürünleri, iç giyim ürünleri, çocuk bezi ve mamasıdır. Ürünleri ailelerimize ulaştırılması için yardımseverlerimizi ve halkımızı Keşan Lisesi’nin arka bahçesinde kurduğumuz alana bekliyoruz” dedi. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu