Yaşam

Keşan’da 305 metruk bina yıkıldı

Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE’nin Keşan ilçesinde halkın can ve mal güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra madde bağımlarının meskeni haline gelen 305 metruk bina yıkıldı.

Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, son olarak yasal süreci tamamlanan İspat Cami Mahallesi Beyendik Caddesi üzerinde yer alan metruk bir binanın kontrollü yıkımını gerçekleştirdi. Yıkım öncesi gerekli tedbirleri alan belediye ekipler daha sonra Keşan Belediyesi araç envanterinde bulunan ekskavatör ile 3 katlı metruk yapıyı yıktı. Yıkımın sonunda ortaya çıkan molozlar ise kamyonlara yüklenerek yıkım alanı temizlendi. Mahalle sakinleri, yıkımı tamamlanan söz konusu metruk binadan daha önce madde bağımlılarının mesken tutması ve fuhuş yapılması sebebiyle endişe duyduklarını ifade ederek, yıkım dolayısıyla ekiplere teşekkür etti.

Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaların, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkımlarının devam edeceğini söyledi.

İlçe genelinde, 2020’den bu yana asayiş ve kamu güvenliğini tehdit edici niteliğe sahip 305 adet metruk binanın yıkım işlemlerinin gerçekleştirildiğini ifade eden Kılıç, “Söz konusu metruk binalardan 45 adedine yine idaremizce güvenlik önlemleri alınmış; toplamda 350 adet metruk binaya müdahale edilmiştir. 29 adet metruk yapının yıkımlarının ya da güvenlik önlemlerinin alınması hususlarında yasal çerçevede gerekli işlemleri devam etmektedir. Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaları, yasal prosedürlerinin de tamamlanmasına müteakip ivedilikle yıkmaya devam edeceğiz” dedi.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu