Yaşam

Keşan 2’nci Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası yapıldı


Ünsal YÜCEL/KEŞAN (Edirne), (DHA)-EDİRNE’nin Keşan ilçesinde belediye, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 2’nci…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ünsal YÜCEL/KEŞAN (Edirne), (DHA)-EDİRNE’nin Keşan ilçesinde belediye, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 2’nci Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası, 213 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Atatürk Spor Salonu’nda yapılan turnuvanın açılışına, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Serkan Palabıyık, Turnuva Komisyon Başkanı Derya Özkan, veliler ve öğrenciler katıldı.

Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nın bu yıl 2’ncisini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Çocuklarımıza iki gözümüz gibi bakıyoruz. Keşan’da her alanda gençlerimizin ve çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Çünkü Keşan’daki gençlerimiz ve çocuklarımız her şeyin en iyisine layık. Amacımız, burada birinin dereceye girmesi veya ödül alması değil. Amacımız; farkındalık oluşturmak, sizleri teşvik etmek ve ufkunuzu genişletmektir. Sizleri her alanda geliştirmek istiyoruz sizlerin de bu organizasyonlara ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor. Çünkü, sizlerin varlığı, bizim en büyük mutluluğumuzdur” dedi.

Konuşmanın ardından Helvacıoğlu, turnuvanın açılış hamlesini yaptı. Turnuvada öğrenciler; Equilibrio, pentago, mangala, kulami, reversi, q-bitz, küre kategorilerinde galip gelebilmek için yarıştı. Turnuva sonunda dereceye girenler ödüllendirildi. (DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu