Tekirdağ

Kadına Yönelik Şiddet ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi Gerçekleştirildi

Sosyal Belediyecilik alanında önemli projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ‘’Kadına Yönelik Şiddet ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’’ konulu eğitimlerini sürdürüyor….

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Sosyal Belediyecilik alanında önemli projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ‘’Kadına Yönelik Şiddet ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’’ konulu eğitimlerini sürdürüyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Süleymanpaşa Kadın Danışma Merkezi tarafından Malkara ilçesinde faaliyet gösteren bir özel işletmede çalışan 150 kadın, 50 erkek toplam 200 çalışana yönelik ‘’Kadına Yönelik Şiddet ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’’ eğitimi gerçekleştirildi. Eğitimde şiddet, şiddet türleri ve etkileri, şiddet esnasında destek alınacak kurum ve kuruluşlar, 6284 sayılı kanunun önemi ve kanun kapsamında koruyucu ve önleyici tedbirler hakkında bilgi verildi. Ardından toplumsal cinsiyet eşitliği nedir, toplumsal cinsiyetin nasıl ortaya çıktığı, sosyal roller, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin değişimi için nerden başlanmalı, toplumsal cinsiyete duyarlı kurum olmak konuları hakkında bilgilendirme yapıldı. Yaklaşık 3 saat süren eğitim sonunda personellerin soruları cevaplandırıldı.

Başkan Albayrak, “Kadına Yönelik Şiddet Toplumu Bilinçlendirerek Çözülür”

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kadına yönelik şiddetin toplumun önemli bir sorunu olduğunu belirterek, “Toplumda kadına yönelik psikolojik, fiziksel ve cinsel şiddetin önüne geçmek ancak bu konuda toplumu bilinçlendirmek ile mümkündür. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu konudaki sorumluluğumuzun farkındayız ve çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Süleymanpaşa Kadın Danışma Merkezimiz tarafından gerçekleştirilen eğitime katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

İlgili Makaleler
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu