Tekirdağ

‘KADIN SÖYLEŞİLERİ’ FARKINDALIK PROGRAMI DEVAM EDİYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çorlu Kadın Merkezi, Çorlu Kent Konseyi ve Çorlu Belediyesi iş birliği ile yürütülen ‘Kadın Söyleşileri’ konulu farkındalık…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çorlu Kadın Merkezi, Çorlu Kent Konseyi ve Çorlu Belediyesi iş birliği ile yürütülen ‘Kadın Söyleşileri’ konulu farkındalık programı hız kesmeden devam ediyor.

Çorlu ilçesi Şeyhsinan Mahalle Muhtarlığında gerçekleştirilen ve Çorlu Kadın Danışma Merkezi Uzman Psikoloğu Gülden Doğramacıoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı Kadın Söyleşileri programında, kadına yönelik şiddetin tanımı, kadına yönelik şiddetin nedenleri, şiddetin dinamikleri, önlemsel çalışmalar ve müdahaleler konusunda bilgi paylaşımında bulunuldu ve katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Kadına yönelik şiddetin önüne geçmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak için Kadın Danışma Merkezleri aracılığıyla söyleşiler düzenlediklerini dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Kadına yönelik şiddetin insan varlığına yönelik en büyük insan hakları ihlali ve sosyal bozulmanın önemli bir göstergesi olduğundan hareketle, 2022 yılında başladığımız ‘Kadın Söyleşileri’ programımızda, muhtarlıklar aracılığı ile birçok kadına ulaşarak kadına yönelik şiddetin önlenmesi noktasında katkı sağlamayı hedefliyoruz. Söyleşilerimize katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor ve kadına yönelik şiddetin artık son bulmasını temenni ediyorum” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu