Edirne

İYEMER Tarafından Köyde İlk Yardım Eğitimi Verildi

Ünsal YÜCEL/ENEZ(Edirne),(DHA)-EDİRNE Valiliği İlkyardım Eğitim Merkezi (İYEMER) tarafından, Enez ilçesine bağlı Gülçavuş köyünde ilk yardım farkındalık eğitimi verildi. İYEMER tarafından…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ünsal YÜCEL/ENEZ(Edirne),(DHA)-EDİRNE Valiliği İlkyardım Eğitim Merkezi (İYEMER) tarafından, Enez ilçesine bağlı Gülçavuş köyünde ilk yardım farkındalık eğitimi verildi.

İYEMER tarafından Enez Kaymakamlığı koordinasyon ve desteği ile Gülçavuş köyünde vatandaşlara ilk yardım eğitimi verildi. İlk yardımın hayat kurtardığı aktarılan açıklamada, “İlkyardım Eğitim Programımız dahilinde eğitmenlerimiz Emine Aydın Özgür ve Ayten Ülgü Sünetçiler eğitim verdi.

Solunumu ve kalbi durmuş birinin 3,5 dakika içerisinde beyin ölümü gerçekleşir. Bu nedenle ambulansın gelmesinin yarım saati bulduğu kırsal alanlarda yaşayan vatandaşlarımızın ilk yardım bilmesi zorunludur, hayatidir.

Son derece dikkatli ve ilgili bir grupla eğitimimizi tamamladık” denildi.(DHA)

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu