Tekirdağ

İSTİKLAL MARŞIMIZ 101. YAŞINDA

Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 101. Yıldönümü ve İstiklal…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 101. Yıldönümü ve İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı’na katıldı.

 

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanımız Vahap Akay, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, STK temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

12 Mart İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün 101. Yıldönümü ve İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemine ilişkin açılış konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşımızın kabulünün 101. Yılı nedeni ile düzenlenen İstiklal Marşını En Güzel Okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanımız Vahap Akay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş tarafından verildi.

MÜZİK DİNLETİLERİ YAPILDI

OROTORYO SAHNELENDİ

Ödül töreninin ardından Mehmet Akif ve İstiklal isimli kısa film izlendikten sonra müzik dinletileri, sahnelenen orotoryo ve Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru’nun konuşmasının ardından İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 101. Yıldönümü ve İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı sona erdi.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu