Yaşam

İSTANBUL’A ARAÇ TRAFİĞİ AÇILDI

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün (KGM) dünkü duyurusunun ardından bugün Trakya’dan İstanbul’a araç geçişine saat 16.00’dan sonra izin verilmeye başlandı.

Tekirdağ’da başta TEM olmak üzere geçiş güzergahlarında polis ve jandarma ekipleri önlem aldı. Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada, Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçlara getirilen giriş kısıtlamasının kaldırıldığı belirtilerek, “İlimiz merkezi ve tüm ilçelerimizden İstanbul istikametine araç trafiğine açılmıştır. Bölgemizde olumsuz hava koşullarının devam etmesi sebebiyle, trafik işaret ve işaretçileri ile yol güvenlik ekiplerinin uyarılarına dikkat ederek, kış lastiği, zincir, çekme halatı, takoz gibi ekipmanlarını araçlarında mutlaka bulundurarak yola çıkmaları kendileri ve sevdiklerinin can ve mal güvenliği için hayati önem taşımaktadır” denildi.

İstanbul’da etkili olan kar yağışı, Trakya’daki ulaşımı da etkiledi. Tekirdağ ve Kırklareli valilikleri, KGM’nin aldığı karar doğrultusunda İstanbul’a araç geçişini yasakladı. Dün alınan kararın ardından bugün de Trakya’dan İstanbul’a gidecek araçların geçişine izin verilmedi. Tekirdağ’da başta TEM olmak üzere geçiş güzergahlarında polis ve jandarma ekipleri önlem alıp, uygulama noktaları oluşturdu. İstanbul’a gitmek isteyenler geri çevrilirken, TIR’lar ise parklarda bekletiliyor.

MAHSUR KALANLAR İÇİN YURTLAR AÇILDI

Tekirdağ Valiliği, yollarda mahsur kalanların ise yurtlarda ağırlandığını belirterek “İstanbul ilinde yaşanan hava koşulları nedeni ile ilimizde misafir ettiğimiz; 133 vatandaşımızı Süleymanpaşa ilçemizde, 4 vatandaşımızı Çorlu ilçemizde yurtlarımızda ağırladık, ihtiyaç olduğu müddetçe de ağırlamaya devam edeceğiz. Hava muhalefeti nedeni ile yollarda sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızın 112 Acil Çağrı Merkezi’ni araması halinde yardım ekiplerimiz derhal yönlendirilecektir” açıklaması yaptı.

KIZILAY’DAN BEKLEYENLERE İKRAM

Kırklareli ve Edirne’de de polis ve jandarma ekipleri, İstanbul yönüne giden araçların geçişine izin vermiyor. Kırklareli’de, İstanbul’a ulaşımın sağlandığı yollarda bekleme noktaları oluşturuldu. Kızılay ekipleri de bekleyenlere yiyecek ve içecek ikram etti. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), dün yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Trakya’dan İstanbul’a girişlerin kapatıldığını duyurmuştu. Kararın ardından Tekirdağ ve Kırklareli valilikleri de İstanbul yönüne gidecek araçlara izin verilmeyeceğini açıklamıştı.

SAAT 16.00’DAN İTİBAREN GEÇİŞLERE İZİN VERİLDİ

İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Trakya’dan İstanbul’a dün yasaklanan araç geçişlerine saat 16.00’dan sonra izin verilmeye başlandı. Tekirdağ’da başta TEM olmak üzere geçiş güzergahlarında polis ve jandarma ekipleri önlem aldı. Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada, Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçlara getirilen giriş kısıtlamasının kaldırıldığı belirtilerek, “İlimiz merkezi ve tüm ilçelerimizden İstanbul istikametine araç trafiğine açılmıştır. Bölgemizde olumsuz hava koşullarının devam etmesi sebebiyle, trafik işaret ve işaretçileri ile yol güvenlik ekiplerinin uyarılarına dikkat ederek, kış lastiği, zincir, çekme halatı, takoz gibi ekipmanlarını araçlarında mutlaka bulundurarak yola çıkmaları kendileri ve sevdiklerinin can ve mal güvenliği için hayati önem taşımaktadır” denildi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu