Tekirdağ

İŞİN OLSUN İLE İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMAMIZI İMZALADIK

İşveren ile iş arayanlar arasında köprü kurarak üretime ve istihdama katkı sağlayan Çerkezköy Belediyesi, Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net ile iş birliği anlaşması imzaladı.

 

Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay ve Kariyer.net Satış Genel Müdür Yardımcısı Uğur Sağlıkoğlu arasında imzalanan anlaşma ile Çerkezköy ve çevresinde yaşayan, iş arayan vatandaşlarımız, Kariyer.net’in mavi yaka iş ve eleman aramayı dijital hale getiren İşin Olsun uygulaması sayesinde, evlerinin yakınındaki işlere kolayca ulaşarak, hızlıca iş bulabilecek.

Çerkezköy Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve bölgemizde iş arayan vatandaşlar ile işvereni buluşturan Çerkezköy Belediyesi İstihdam Masası çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Çerkezköy Belediyesi ile Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net arasında iş birliği anlaşması imzalandı. İş birliği kapsamında, Çerkezköy ile çevresinde yaşayan ve iş arayan adaylar, Kariyer.net’in mavi yaka iş ve eleman aramayı dijital hale getiren İşin Olsun uygulaması sayesinde, evlerinin yakınındaki işlere kolayca ulaşarak, daha seri ve hızlı iş bulabilecek.

5 yılda 7 milyon aday ve 600 bin işverene ulaşan İşin Olsun uygulamasından Çerkezköy Belediyesi İstihdam Masası’na başvuran adaylar ve işverenler hemen yararlanabilecek.

HAYIRLI OLSUN

İş birliği anlaşması Belediye Başkanımız Vahap Akay ve Kariyer.net Satış Genel Müdür Yardımcısı Uğur Sağlıkoğlu arasında imzalandı. İmza töreninde konuşan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bölgemiz her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Anadolu ve Trakya’dan sürekli göç alan ve buna paralel olarak nüfusu hızla artan ilçemizde buna bağlı olarak istihdam ihtiyacı da artıyor. Çerkezköy Belediyesi olarak Kariyer ve İstihdam Masamız aracılığıyla iş arayan vatandaşlarımız ile işveren arasında köprü görevi görerek istihdama katkı sağlıyoruz. Bugün Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net ile imzaladığımız iş birliği anlaşmasıyla İşin Olsun uygulaması sayesinde bu süreç hızlanacak ve daha kapsayıcı olacak. Anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 İŞİN OLSUN MAVİ YAKA İSTİHDAMI İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT

Kariyer.net Satış Genel Müdür Yardımcısı Uğur Sağlıkoğlu, mavi yaka çalışan istihdamını Türkiye’nin her yerinde artırmak için kolları sıvadıklarını belirterek şu değerlendirmede bulundu: “Kariyer.net olarak misyonumuz istihdama katkı sağlarken doğru adayla doğru işi buluşturmak. Bu misyonla 2017 yılında hayata geçirdiğimiz İşin Olsun, Türkiye’nin ilk ve en büyük ücretsiz mavi yaka iş ve eleman bulma platformu olma özelliği taşıyor. Aylık 7,5 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği platformumuza bugüne dek 81 milyondan fazla kişi iş başvurusunda bulundu. 600 binden fazla işveren, eleman ihtiyacını karşılamak için İşin Olsun’a ilan verdi. Çerkezköy’de de yeni işe ihtiyaç duyan insanların iş arayışına, işverenlerin de aradıkları adaylarla buluşmasına destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çerkezköy Belediyesi ile yaptığımız iş birliği ile bölgedeki istihdama olumlu katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz. İş birliğimizin tüm Çerkezköylüler için hayırlı olmasını dileriz” diye konuştu.

ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ İSTİHDAM MASASI’NIN İLANLARI İŞİN OLSUN’DA!

Yapılan iş birliği kapsamında Çerkezköy Belediyesi, kendi bünyesindeki İstihdam Masası’na gelen aday ve işverenleri İşin Olsun’a yönlendirecek. İşveren açısından süreç, İstihdam Masası’nın adayları değerlendirmek istediği pozisyonla ilgili İşin Olsun uygulamasında ilan yayınlamasıyla başlayacak. İşverenler, ihtiyaç duydukları pozisyonları Çerkezköy Belediyesi İstihdam Masası’na bildirecek ve iş ilanları İşin Olsun uygulamasında Çerkezköy Belediyesi İstihdam Masası’na ait hesapta yayınlanacak. İş ilanları tüm Çerkezköy halkının başvurularına açık olacak. Çerkezköy Belediyesi İstihdam Masası yetkilileri ilana başvuran adaylarla doğrudan iletişime geçebilecek, uygun adaylarla görüşme yaparak ilgili işverenlere adayları yönlendirecek. İş arayan olarak Çerkezköy Belediyesi İstihdam Masası’na başvuruda bulunan adaylar ise İşin Olsun uygulamasına yönlendirilerek üye olma ve süreç hakkında bilgilendirilecek.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu