Çorlu

İş İnsanı Şadiye Onar Karataş Birlik Ve Beraberlik İçin Yola Çıktı

İş İnsanı EYT Dernek Yöneticisi ve Çağdağ Karadenizliler Derneği Yöneticisi Şadiye Onar karataş, kahvaltı organizasyonu düzenledi.

Yoğun bir katılımın gözlendiği kahvaltı organizasyonunda,derneklerin üyeleri yanı sıra, ilçe ve bölgeden de katılım sağlandı.

Siyaset, spor ve sanat dünyasından farlı isimlerin de katıldığı organizasyonda konuşan Şadiye Onar Karataş, Çorlu’nun Önerler Mahallesi doğumlu olduğunu ve Karadeniz gelini olduğunu söyledi.

Evli, çocuk ve torun sahibi bir kadın olduğunu ifade eden Karataş, emekli olduktan sonra siyaset yapmaya karar verdiğini kaydetti.

Karataş, siyasete bir partide başladığını ancak daha sonra farklı şeyler gördüğü için parti değiştirdiğini ifade ederek, ‘’Ben evli 5 çocuk ve 8 tırunu olan emekli bir kadınım. Ancak, emekli olup evde oturmayı tercih edenlerden değilim. Bir süre boş durdum, sonra baktım ki olmayacak eşimin de rızasını alarak birşler yapma eğilimine girdim. Kadınların çok üye olduğu bir partide siyaet yapmak istedim, baktım ki işler öyle çok üye olmakla olmuyor. Son zamanlarda bizleri siyasetten ayrıştıran kutuplaştıran sevgiyi nefrete, saygıyı küfüre dönüştürmeye çalışanlara inat siyaset yapmaya karar verdim’’ dedi.

 

-SİYASETİ GÜZEL VE AHLAKLI YAPACAĞIZ

Karataş, bu organizasyonu planlarken birlik ve beraberliği amaçladıklarını ve herkesin fikrini almayı hedeflediklerini söyledi.

Toplumun ayrıştırılmadan kutuplaştırılmadan birlik ve beraberlik içinde yaşamaya ihtiyacı olduğunu belirten Karataş, ‘’Biz kadınlarımızı bugün sahneden, yarın okuldan, öbürgün işten, gelecek yıl sokaktan, birkaç yıl sonra da hayattan dışlamamaları için laik Cumhuriyete sıkı sıkı sarılmalıyız diyerek kimsenin kimseden bir farkı olmadığını göstermek amacıyla bir araya gelmeyi bir Karadeniz gelini olarak Çorlu ilçesi İyi Parti Divan Kurulu Üyesi görevini aldım. EYT’de Başkan Yardımcılığı yaptım. Trakya’lı bir kardeşiniz olarak büyük bir aile olduğumuzu göstermek birlik ve beraberlik içinde bu organizasyonu yapmaya karar verdim’’ diye konuştu.

Karataş, davetine icabet eden herkese şükranlarını sunduğunu belirtİrken bu tür organizasyonlarda biraraya gelmeyi umut ettiğini de kaydetti.

Karataş, konuşamasına şöyle devam etti:

“Davetime icabet edip iyiki geldiniz iyiki varsınız. İşte ben diyorum ki, hep birlikte olursak güçlü bir Türkiye oluruz. Sen, ben, biz, siz olmadan sadece biz olursak başarırız her şeyi. Burada siyasi konuşma yapmıyorum ama gönlümde olanı da saklayamam. Siz kıymetli dostlarımız sıkmadan hepnize afiyet olsun derken ayrı ayrı herkese teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. “

Yapılan organizasyona, İYİ Parti İlçe Başkanı Akın Yılmaz, Çağdaş Karadenizliler Dernek Başkanı Kenan Çetin, EYT Başkanı Hasan Çebi, denetk üyeleri, İYİ Parti mebsupları, iş insanları ve halk katıldı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu