Edirne

İpsala’da bu yıl 10 milyon yavru sazan üretilmesi hedefleniyor

Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)-EDİRNE’nin İpsala ilçesinde bulunan Sazan Üretim Tesisi’nde bu yıl 10 milyon yavru sazan balığı üretilmesi hedefleniyor.

Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nce ‘Su kaynaklarının balıklandırılması projesi’ kapsamında İpsala Sazan Üretim Tesisi’nde bu yıl 10 milyon adet yavru sazan balığı yetiştirilmesinin planlandığı belirtilerek, “Çalışmalar doğrultusunda hazırlanan programa göre üretilen yavru balıkların dağıtımı yapılacak. Bakanlığımızca bu çerçevede stokları destekleme amacıyla balıklandırma çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda İlimizde koruma kontrol faaliyetlerinin yanı sıra balıklandırma çalışmaları ile de stoklarımız desteklenmektedir” ifadelerine yer verildi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu