Çorlu

İmar ve Yol Kontrollerinde RTK Drone Kullanıyoruz

Çorlu Belediyesi kent genelinde imar çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için teknolojik imkânları kullanmaya devam ediyor. Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Çorlu Belediyesi kent genelinde imar çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için teknolojik imkânları kullanmaya devam ediyor.

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Bolat, kent genelinde imar planları ve yol çalışmaları başta olmak üzere birçok teknik konuda yürütülecek çalışmalar, saha çalışmalarında meydana gelebilecek olumsuzluklar ile kaçak olarak yürütülen işlemlerin önlenebilmesi ve tedbir alınabilmesi amacıyla teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek hizmetlerin doğru ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilebilmesi için kurum içi eğitimlerin sürdüğünü söyledi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Başkan Yardımcısı Bolat, “Çorlu’muzda belediyemiz yol yapım çalışmaları, hâli hazır haritaların güncellenmesi, numarataj işlemlerinin düzenli yapılması, imara aykırı yapıların kontrolü, hafriyat ve kaçak döküm uygulamaları, güncel hava fotoğrafları, saha ve yapı kontrolleri, harita ve yüzey üretimi, kamu alanlarının işgali, ortofoto haritalarının düzenlenmesi, diğer teknik ölçüm ve tespit işleri gibi birçok hizmet alanında kullanılabilmek üzere GPS ile birlikte uydu tabanlı konumlandırma sistemine sahip RTK Drone uçuşu ve sonrasında yürütülecek çalışmalar hakkında eğitim düzenlendi.

RTK Drone çekimi ile elde edilen 3 boyutlu görüntüler haritalara işlenirken, kullanılan teknikler ile hata payının en aza indirgenmesi planlanıyor. Teknolojik imkânların doğru bir şekilde kullanılabilmesi amacıyla sahada kullanılacak teknik aletler ve uygulamalar ile ilgili son gelişmeleri yakından takip ediyoruz.” dedi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu