Tekirdağ

İFTAR SOFRAMIZI BU KEZ CUMHURİYET MAHALLEMİZDE KURDUK

Çerkezköy Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftarlarının üçüncüsü Cumhuriyet Mahallesi’nde kurulan iftar sofrası ile devam etti. Yalıboyu Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Tabanex ve Merger firmalarının katkıları ile Cumhuriyet Mahallemizde kurulan iftar soframızda binlerce mahalle sakini iftarlarını birlikte açtılar.

3’ÜNCÜ MAHALLE İFTARIMIZI, CUMHURİYET MAHALLEMİZDE GERÇEKLEŞTİRDİK
Çerkezköy Belediyesi tarafından 2014 yılından bu yana düzenli olarak kurulan fakat pandemi nedeni ile 2020 ve 2021 yıllarında kurulamayan mahalle iftarları 2 yıllık aranın ardından tüm coşkusu ve heyecanı ile devam ediyor. 
Bu yıl ilki Bağlık Mahallesi’nde kurulan, ikincisi ise Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Dinarsu firmasının katkıları ile Fatih Mahallemizde kurulan mahalle iftarlarımızın üçüncüsü 14 Nisan Perşembe akşamı Yalıboyu Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Tabanex ve Merger firmalarının katkıları ile Cumhuriyet Mahallemizde kuruldu. Mahalle iftarlarımızda kurulan sofralarımıza binlerce vatandaşımız katılırken; aynı sofra etrafında hep birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi ve sohbetler yapıldı.
AYNI SOFRA ETRAFINDA BULUŞTUK
Cumhuriyet Mahallesi’nde Kartaltepe Piknik Alanı girişindeki otopark alanında gerçekleştirilen iftar programına Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ eski Milletvekili Emre Köprülü, Belediye Başkanımız Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcılarımız Nedim Yılancı ve Levent Yıldırım, CHP İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, Meclis Üyelerimiz ve 3 bine yakın vatandaş katıldı. İftar sofrasında mahalle sakinleri ile bir araya gelen ve onların Ramazan ayı coşkusuna ortak olan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Her yıl düzenlediğimiz ve artık geleneksel hale getirdiğimiz mahalle iftarlarımıza pandemi nedeni ile ara vermiştik. 2 yıllık aranın ardından bu yıl mahalle iftarlarımıza Bağlık Mahallesi ve Fatih Mahallesi ile başladık. Bugünde Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden hemşerilerimiz ile aynı sofra etrafında buluşarak, oruçlarımızı açtık, sohbetlerimizi yaptık” dedi.
TABANEX VE MERGER FİRMALARINA TEŞEKKÜR
Cumhuriyet Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz mahalle iftarı etkinliğine katkılarından dolayı Tabanex ve Merger firmaları sahibi hayırsever iş adamı Ercan Özdemir’e teşekkür eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Cumhuriyet Mahallemizde Tabanex ve Merger firmamızın katkıları ile hemşerilerimizle aynı sofra etrafında buluşarak, oruçlarımızı açıp, sohbetlerimizi gerçekleştirdik. Bu vesile ile iftar soframızda bizlerle beraber olan mahalle sakinlerimize de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
CUMARTESİ GÜNÜ YILDIRIM BEYAZIT MAHALLEMİZDE KURULUYOR
16 Nisan Cumartesi günü de iftar soframızı Yıldırım Beyazıt Mahallemizde kuruyoruz.  Bahçeli Camii önünde Turuva Seyahat firmasının katkıları ile kuracağımız iftar soframıza tüm Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinleri davetlidir” ifadelerini kullandı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu