Çorlu

“İftar Sofralarımızda 34 Bin 500 Hemşehrimizi Ağırladık”

Çorlu Belediyesi tarafından 26 mahalle 17 ayrı noktada düzenlenen iftar organizasyonlarında 34 bin 500 Çorlulu, iftar sofralarında bulundu.

11 Mart 2024 Pazartesi günü başlayan ve 9 Nisan 2024 Salı günü sona erecek olan ramazan ayı kapsamında Çorlu Belediyesi tarafından 17 ayrı noktada düzenlenen iftar organizasyonları sona erdi. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, kentin farklı noktalarında kurulan geleneksel iftar sofralarında Çorlu halkıyla buluştuklarını ifade ederek “İlk günden düzenlediğimiz son iftar gecemize 17 ayrı adreste 34 bin 500’ü aşkın hemşehrimizle bereketli iftar sofralarımızda buluştuk ve oruçlarımızı birlikte açtık.” dedi.

Alipaşa Mahallesi,  Cemaliye Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çobançeşme Mahallesi, Deregündüzlü Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Hatip Mahallesi, Havuzlar Mahallesi, Hıdırağa Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Kâzımiye Mahallesi, Kemalettin Mahallesi, Maksutlu Mahallesi, Muhittin Mahallesi, Nusratiye Mahallesi, Önerler Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Rumeli Mahallesi, Sarılar Mahallesi, Seymen Mahallesi, Silahtarağa Mahallesi, Şahpaz Mahallesi, Şeyhsinan Mahallesi, Türkgücü Mahallesi, Yenice Mahallesi ve Zafer Mahallesi’nde düzenlenen iftar yemeklerine Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, basın mensupları ve Çorlulu vatandaşlar katıldı.

Bir ramazan ayını daha geride bırakırken Ramazan Bayramına erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yaptığı açıklamada; “Birlik ve beraberlik içinde bir ramazan ayını daha geride bıraktık. Ramazan ayı süresince bir yandan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dokunmaya çalışırken geleneksel hâle getirdiğimiz iftar sofralarımızda kıymetli hemşehrilerimizle buluştuk. Ramazan ayının sevincini birlikte yaşadığımız ve aşımızı paylaştığımız 34 bin 500’ü aşkın Çorlulu hemşehrimizi, 17 farklı noktada kurduğumuz iftar çadırları ve sofralarımızda ağırladık. Sevgi ve hoşgörünün hâkim olduğu nice ramazanlarda bir arada olabilmeyi diliyor, tüm hemşehrilerimin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” sözlerine yer verdi.

Bu haber Çorlu Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu